Glume de la lume

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Glume de la lume

Mesaj  Admin la data de Vin Mar 19, 2010 5:22 pm

Un batrânel se duce la Casa de Ajutor Reciproc a pensionarilor.
- Buna ziua!
Casierita:
- Buna ziua.
- As dori sa fac si eu un C.A.R.
- Cât vrei, tataie?
- Pai vreo 20 de milioane.
- Tataie, nu crezi ca esti prea batrân? De unde ne dai matale banii înapoi? Apropo, câti ani ai?
- 90.
- Si pentru ce îti trebuie matale banii astia?
- Vrea tata sa se însoare.
- Pai câti ani are el?
- 130.
- Pai si la vârsta asta vrea sa se însoare?
- Nu, dar parintii îl obliga.

Doi pensionari stau de vorba pe o banca in parc:
- Tu de cind nu ai mai avut "treaba" cu o femeie?
- Sa-ti spun drept, de cind am iesit la pensie!
- Si eu la fel.
- Sa stii ca astia ne-au pus ceva in pensii...

In Ungaria, din cauza numarului foarte mare de pensionari, guvernul a hotarat sa vina in intampinarea acestora si pentru a-i ajuta a promulgat o lege care preciza:
Art.1: Incepand cu 1 ianuarie 2005 toti pensionarii au voie sa traverseze strada pe culoarea rosie a semaforului.
Art.2: Daca pana la 1 ianuarie 2006 nu se observa nici o modificare hotararea de la Art. 1 devine obligatorie.

Intr-un orasel este sarbatorita de catre primarie nunta de aur a unei familii care in cei 50 de ani de cand erau casatoriti nu s-au certat niciodata. Televiziunea vine sa le ceara un interviu, in care , bineinteles, prima intrebare este cum de ...nu s-au certat niciodata?
Sotul povesteste:
- cand am plecat in luna de miere, in Grecia, in munti, trebuia sa calatorim cu catarii. La un moment dat catarul nevestei s-a impiedicat, ea a cazut, s-a ridicat si privindu-l calm a spus:unu. Dupa un timp, ghinion, se repeta figura si ea se ridica si privindu-l calm, zice:doi. Mai merg ei ce mai merg si iar se impiedica bietul animal, iar cade sotia, se scoala, se scutura, scoate de la cingatoare un pistol si-l impusca. Eu am inceput sa urlu ca-i nebuna, ca a omorit animalul degeaba, ca daca stiam cum este nu o mai luam, ca..la care ea calma, privindu-ma in ochi, mi-a spus:unu. De atunci nu ne-am mai certat nici pana azi...

Un batran de 90 de ani ii spune doctorului sau:
"Nu m-am simtit niciodata atat de bine. Am o mireasa de 18 ani cu care voi avea un copil. Ce ziceti de asta?" Doctorul se gandeste un minut la intrebarea lui si apoi spune:
"Am un prieten mai in varsta care este vanator si nu lipseste de la nici un sezon. Intr-o zi cand se cam grabea a luat umbrela in loc sa ia pusca. Cand a ajuns la locul de vanatoare, a vazut un iepure care statea langa un rau. Si-a ridicat umbrela, a facut 'bang, bang' si iepurele a cazut mort la pamant. Ce zici de asta?"
Batranul raspunde: "Eu as zice ca altcineva i-a omorat iepurele."
Doctorul: "Exact."

O barza ducea un batranel in cioc. La un moment dat, batranelu-i spune:
- Hai recunoaste ca ne-am ratacit!

O familie de tineri merge in vizita la niste prieteni in varsta.
Se pun la masa sa manance. Batranul ii zice sotiei:
- Luceafarul meu, adu felul intai.
Dupa ce termina, batranul zice:
- Frumoasa mea, adu felul doi.
Dupa ce termina, batranul ii spune sotiei:
- Iubirea mea, adu desertul.
Dupa masa femeile merg la bucatarie iar barbatii raman singuri.
Tanarul il intreaba pe batran:
- Cum de reusesti dupa atatia ani sa-i spui cuvinte asa frumoase?
- Sa mor de mai stiu cum o cheama.

Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune:
-Vezi blonda aia? Moare dupa mine!
-Cum asa?
-Doar nu moare inaintea mea!

Stefan care locuieste la Bucuresti ii telefoneaza fiului sau Mihai care a emigrat la New York si-i spune :
- Regret ca-ti stric ziua, dar trebuie sa-ti spun ca eu si maica-ta suntem pe cale sa divortam. 45 de ani de suferinta sunt de ajuns.
- Tata, cum poti sa spui asta ??? Si chiar acum inainte de sarbatori !!!! striga fiul sau .
- Nu mai pot s-o vad in fata ochilor, raspunde tatal, ne-am plictisit unul de celalalt, si sunt satul de toata povestea asta, asa ca fa-mi un serviciu si sun-o pe sora-ta Ana la Chicago. Si inchide rapid telefonul.
Disperat, fiul o suna pe sora-sa care ramane masca.
- Cum vor sa divorteze ? .. La varsta lor ???? Am eu grija de asta. Si-l suna direct pe tatal ei si-i spune :
- N-O SA DIVORTATI. Nu faceti nimic pana cand eu si frate-meu venim la voi. M-ai inteles. NIMIC.
Tatal inchide, si se intoarce spre sotia lui spunandu-i :
- Foarte bine, totul e perfect, copiii vin sa-si petreaca sarbatorile cu noi si in plus o sa-si plateasca singuri biletele de avion.

Un tanar se plimba in parc si vede un batranel stand pe o banca si plangand amarnic. Se duce la el:
-Ce e necazul, mosulica ?
-Inchipuie-ti, am luat de sotie o femeie de 25 de ani...
-Si asta iti este problema, tataie ? La varsta dumitale eu m-as bucura...
-Si inchipuie-ti, nevasta imi gateste in fiecare seara cina dupa care ma imbaiaza si pana dimineata face dragoste cu mine...
-Sfinte Sisoe !! Tataie, si pentru asta plangi ??
- NU ! AM UITAT UNDE LOCUIESC !!

Doi mosnegi se intilnesc:
- Ce mai faci, Vasile?
- Uite, am fost la femei.
- Si cum a fost?
- Mai curat decat la barbati.

Avantajele (avutiile) batranetii:
*Argint în par,
*Aur în dinti,
*Pietre la rinichi,
*Zahar în sânge,
*Plumb în picioare,
*Fier în articulatii
*Si .... o sursa inepuizabila de gaze naturale!

Admin
Admin

Data de inscriere : 13/03/2010

Vezi profilul utilizatorului http://pensionariiromaniei.forumactual.net

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum